Kabiny prysznicowe

Kabiny prysznicowe ułatwiają życie

W dzisiejszych czasach, gdy nie ma wystarczająco dużo czasu na wszystko, a ludzie ciągle się śpieszą proces kąpieli nie pasuje do zwykłej codziennej rutyny – dlatego kabiny prysznicowe cieszą się popularnością. Wzięcie prysznica to szybki sposób, aby poczuć się dobrze i nie poświęcać temu wiele czasu.

Codzienne zabiegi wodne od dawna są powszechne dla każdej osoby w postaci lekkiego porannego prysznica lub relaksującej gorącej kąpieli. Ich, jakość wpływa bezpośrednio na fizyczne samopoczucie i wewnętrzną harmonię człowieka. Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i trendy we wnętrzach przedstawiają swoje wymagania dotyczące wyglądu takich urządzeń hydraulicznych, wśród których kabiny prysznicowe zajmują szczególne miejsce.

Dlaczego kabiny prysznicowe są tak wyjątkowe?

Kabiny prysznicowe są naprawdę wyjątkowe, ponieważ każdego dnia ich popularność i popyt wśród konsumentów wzrasta wielokrotnie. Urządzenia te można zainstalować nawet w małych łazienkach, dekorują każdy styl we wnętrzu.

Brodziki prysznicowe, na których montowane są kabiny odgrywają ważną rolę w ich działaniu. Są one podzielone na kilka typów:

 • Kabiny bez brodzika tj. płaskie
 • Z brodzikiem o średniej głębokości lub płytkim
 • Z głębokim brodzikiem

Materiał wykonania kabiny prysznicowej i brodzika

Oprócz głębokości brodzika różnią się materiałem, z którego są wykonane. Istnieją brodziki ze stali, ceramiki, akrylu i żeliwa. Żeliwo różni się od innych tym, że dłużej utrzymuje ciepło, a gdy woda spada, materiał nie oddaje hałasu, co nie ma miejsca w przypadku brodzików stalowych. Podczas prysznica stal będzie wydawała głośne dźwięki. Brodziki z żeliwa i stali z reguły są emaliowane i, jak wiadomo, emaliowane powierzchnie są bardzo podatne na wszelkiego rodzaju zadrapania.

Ceramika jako porządny materiał

Brodziki ceramiczne są bardzo praktyczne, a pielęgnacja jest absolutnie łatwa. Dodatkowo ceramika przez długi czas zachowuje blask, a także nieskazitelne, olśniewające piękno. Brodziki akrylowe wiodą wśród reszty. Materiał ten jest antypoślizgowy i zawsze ciepły w dotyku. Produkty często występują w nietypowym kształcie, ze względu na plastyczność materiału. Ponadto akryl jest dość trwały i lekki, a także, co ważne, odporny na zarysowania.

  Brodziki mają różne kształty, a na rynku hydrauliki znajdują się kwadratowe, prostokątne, okrągłe, półokrągłe i trapezoidalne. Najpopularniejszą formą jest półokrąg. Wszystko zależy jednak od preferencji kupującego i dostępności wolnej przestrzeni w łazience.

Zalety posiadania kabiny prysznicowej w łazience

Główne zalety kabin prysznicowych:

 • Oszczędność kosztów – w porównaniu do wanny, prysznic pozwala zmniejszyć zużycie wody o około połowę
 • Oszczędność miejsca – jeśli ktoś ma małą łazienkę, lepiej wybrać kabinę prysznicową, która zajmuje mniej więcej połowę miejsca niż wanna
 • Duży wybór modeli i opcji instalacji, a także łatwość instalacji kabiny prysznicowej
 • Bezpieczeństwo użytkowania – wybierając prysznic w specjalnej kabinie, ryzyko obrażeń jest zmniejszone w porównaniu z zabiegami wodnymi w wannie
 • Łatwość użycia – można wybrać najbardziej odpowiednią wysokość brodzika, dostosowanego do wieku i sprawności domowników
 • Oszczędność czasu – nie trzeba długo czekać na podgrzanie wody.

Drzwi prysznicowe – materiał wykorzystywany do produkcji

Drzwi prysznicowe mają zarówno praktyczne jak i dekoracyjne przeznaczenie. Ściany i drzwi kabin wykonane są z odpornego na uderzenia materiału, zwykle ze szkła lub akrylu. Jeśli chodzi o szkło, ten materiał świetnie nadaje się do łazienki. Szkło, które może być przezroczyste, aby zobaczyć wnętrze pokoju, a także matowe lub mieć pewien wystrój, który sprawi, że to kameralne pomieszczenie będzie ciekawe i tajemnicze. Krople wody spływają z niego bardzo szybko, nie pozostawiając osadu, ponadto łatwo się czyści.

Drzwi prysznicowe ze szkła hartowanego

Drzwi kabiny prysznicowej wykonane ze szkła hartowanego, są bardzo praktyczne, nowoczesne, dodają światła do tego stosunkowo małego pomieszczenia i mają również długą żywotność. Szklane drzwi do kabin prysznicowych, wyposażone w niezawodne i wysokiej, jakości akcesoria, są konstrukcją wytrzymałą z wysoką odpornością na gorącą parę i wysoką wilgotność.

  Ponadto istnieją praktyczne analogi tych produktów. Są nieco tańsze od szkła, ich żywotność jest krótsza, ponieważ plastik zużywa się szybciej. Akrylowe ściany i drzwi można znaleźć w dowolnym kolorze i różnych poziomach przejrzystości.

Rodzaje drzwi prysznicowych  

Drzwi prysznicowe muszą zawsze spełniać zarówno estetyczną orientację tego wnętrza, jak i łatwość użycia z praktycznego punktu widzenia. Przede wszystkim powinny otwierać się i zamykać bez problemów, czy w pełni pasować do parametrów. Rozumiejąc znaczenie kabiny prysznicowej, ludzie starają się uwzględnić wszystkie niuanse i szczegóły podczas projektowania. Kabina prysznicowa, która jest jednym z głównych przedmiotów łazienki również wymaga poważnego podejścia

 • Drzwi typu wahadłowego mają większą liczbę modyfikacji w związku z prostszym i niezawodnym projektem. Z łatwością dopasowują się do każdego stylu wnętrza i wspierają każdy pomysł na projekt.
 • Drzwi przesuwane zostały zaprojektowane w celu zaoszczędzenia miejsca i wygodniejszego umieszczenia produktów sanitarnych i innych równie ważnych akcesoriów łazienkowych. Drzwi przesuwane mogą składać się z 2, 3 lub nawet 4 elementów. Są szczelne, łatwe w użyciu i nie wymagają dodatkowej przestrzeni podczas otwierania.
 • Ponadto istnieją drzwi kabinowe składane przeznaczone do małych łazienek i niewielkich rozmiarów kabin prysznicowych.
 • Drzwi uchylne do standardowe drzwi na zawiasach otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz.

Kabiny prysznicowe – kształty i rozmiary

Prysznice i brodziki mają wiele kształtów i rozmiarów. Forma dostępnych na rynku kabin prysznicowych:

 • Prostokątne
 • Okrągłe
 • Półokrągłe
 • Pięciokątne
 • Asymetryczne
 • Kwadratowe

Półokrągłe kabiny prysznicowe to elegancja i komfort

Niewątpliwymi zaletami półokrągłych kabin prysznicowych jest ich zwartość. Dzięki wszechstronnemu wzornictwu pasują do każdej przestrzeni. Z reguły mają one kątowe położenie, co uwalnia dodatkową przestrzeń w łazience. Ponadto, dzięki wyrafinowanemu i eleganckiemu wyglądowi wnętrze łazienki wygląda stylowo i efektownie. Kabiny prysznicowe półokrągłe mogą mieć różnorodne wyposażenie: od opcji budżetowych po modele premium z ulepszoną funkcjonalnością. Dostępne są również modele z wysokim lub niskim brodzikiem.

Kwadratowe kabiny prysznicowe to zwięzła perfekcja

Główną zaletą kabin w kształcie kwadratu jest ergonomia. Można ją umieścić zarówno na jednej ze ścian, jak i w rogu. W takim przypadku produkt nie zajmie dużo miejsca, szczególnie, jeśli zastosowano drzwi przesuwane. Drzwi skrzydłowe są znacznie łatwiejsze w obsłudze, ale wymagają więcej miejsca, wokół, aby je otworzyć.

Ogólnie rzecz biorąc, kwadrat wygląda całkiem nowocześnie i jest szczególnie dobrze przystosowany do takich nowoczesnych stylów wystroju wnętrz, jak loft i high-tech. Wszystkie modele kabin prysznicowych w kształcie kwadratu mogą być wyposażone w brodzik. Niski brodzik jest bardziej odpowiedni dla tych, którzy chcą stworzyć lekkie wnętrze. Ale wysoki brodzik wygląda na bardziej ciężki, ale w działaniu takiej kabiny jest znacznie bardziej funkcjonalny.

Prysznic z funkcją hydromasażu

Jeśli ktoś chce kupić model z wieloma wbudowanymi opcjami, powinien zwrócić uwagę na produkty z hydromasażem i łaźnią turecką. Istnieje wiele takich modeli i od różnych producentów. Ich koszt również jest bardzo różny. Kwadratowa kabina prysznicowa jest w stanie uprościć życie wielu ludzi, pozwalając zmniejszyć ilość miejsca potrzebnego do skorzystania z przyjemnej kąpieli. Od czasu premiery rynku to klasyczne rozwiązanie stało się ratownikiem dla osób potrzebujących maksymalnej optymalizacji przestrzeni.

Ten typ kabiny nadaje się do montażu w dowolnej części pomieszczenia:

 • Ma doskonały wygląd. Kwadratowy prysznic może mieć optymalne wskaźniki wizualne dla klasycznych i nowoczesnych wzorów.
 • Trwały. Zastosowanie wysokiej, jakości materiałów do produkcji zapewnia długą żywotność, bez pogorszenia komfortu podczas użytkowania.
 • Kwadratowe kabiny prysznicowe, wypierają nieporęczne wanny z łazienki, pozwalają w pełni kontrolować całą przestrzeń, zapewniając zestaw nowoczesnych technologii: masaż, łaźnię parową itp.

Kabiny prostokątne to funkcjonalność i harmonijność

Pomimo faktu, że istnieje dziś wiele możliwości projektowania kabin geometrycznych, prostokątne prysznice są nadal bardzo popularne. Są one wygodne przede wszystkim, dlatego, że można je umieścić na dwóch ścianach, więc instalacja nie zajmie tyle miejsca, co na przykład asymetrycznego, a nawet kwadratowego.

  Modele tej formy mogą być dość duże i bardzo małe. Ceny dla nich zależą od wielu parametrów i wszystkie zasługują na uwagę. Na przykład obecność lub brak brodzika. Tutaj należy się skupić na cechach swojej łazienki, a także na przyszłej eksploatacji. Jeśli ważne jest, aby chronić siebie i swoich sąsiadów przed powodzią, lepiej jest wybrać model z brodzikiem, który skutecznie chroni podłogę.

Warto przemyśleć każdy aspekt łazienki

Konieczne jest również wcześniejsze określenie miejsca, w którym zostanie umieszczona instalacja hydrauliczna. Drzwi do kabin prostokątnych mogą być przesuwane. Podobnie, warto zastanowić się, jakie materiały są bardziej odpowiednie. Skrzydło jest zwykle wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego, a brodzik ze stali, żeliwa lub akrylu.

Prysznicowe kabiny coraz bardziej popularne

W ostatnich latach większość konsumentów zamiast wanny wybiera kabinę prysznicową prostokątną. Zalety takich produktów są liczne, ale najważniejsza jest ich estetyka, funkcjonalność i praktyczność. Równie przyjemna jest, jakość nowoczesnych prostokątnych kabin: w produkcji nacisk kładziony jest na trwałość i bezpieczeństwo.

Powierzchnia łazienek w domach i mieszkaniach jest z reguły niewielka. Dlatego bardzo trudno jest umieścić wszystko, czego się potrzebuje. A główną pozytywną cechą instalacji prostokątnej kabiny prysznicowej jest oszczędność miejsca. Nawet największa kabina prysznicowa zajmuje znacznie mniej miejsca niż zwykła wanna. Ale zwartość kabin nie wpływa na komfort i przestronność podczas ich używania. I to nie wszystko. Prostokątne kabiny prysznicowe nadają się do instalacji w dowolnym miejscu: w pobliżu ściany, w środku, a nawet w rogu pomieszczenia, w którym podobne produkty o owalnych lub okrągłych kształtach nie zawsze dobrze pasują.

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celu prawidłowego działania strony. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w Polityce Plików Cookies.
[profiler]
Memory usage: real: 32243712, emalloc: 31641776
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem